Akoma më shumë shije.

Kompjuteri më i mirë në botë “All-in-One”, tashmë i fuqizuar nga çipi M3. Me një ekran mahnitës 24 inç që ju jep të gjithë hapësirën që ju nevojitet dhe një dizajn ikonik që gjallëron çdo hapësirë, iMac është i përsosur për punë dhe lojë.

Dizajni i mrekullueshëm i iMac është bërë i mundur falë silikonit të Apple – me një hap të madh para në performancë falë M3.

Më pak se 11 kg

Vetëm 11.5 mm. Tani vetëm kaq i hollë.

M3 integron procesorin, grafikën, memorien dhe më shumë në një çip të vetëm, duke e paketuar një kompjuter të tërë në një hapësirë kaq të hollë saqë praktikisht zhduket.

Shihni foton e madhe. Dhe të gjitha detajet.

Me ekranin e tij të gjerë 24 inç Retina, iMac ofron një hapsirë të shkëlqyer për kryerjen e shumë detyrave, filma dhe lojëra zbavitëse, dhe shumë më tepër. Rezolucioni 4,5K i ekranit jep detaje ultra të qarta dhe shkëlqen me 500 nits shkëlqim. Kjo është pesë herë më e madhe se rezolucioni dhe gati 70 për qind më i ndritshëm se kompjuteri më i shitur 24-inç gjithëandej. Dhe ngjyra e gjerë P3 sjell në jetë çdo gjë që po shikoni në mbi një miliardë ngjyra. Pavarësisht se çfarë bëni, do të duket e pabesueshme në iMac.

Numër një  kamerë.  mikrofon.  altoparlant.  kamerë.  mikrofon.  altoparlant. kamerë.  mikrofon.  altoparlant.

Do të bini vërtet në sy.

Kamera FaceTime HD 1080p.Gati për pamjen tuaj nga afër.

Është sistemi më i mirë i kamerës ndonjëherë në një iMac. Me një procesor të integruar të sinjalit të imazhit, M3 rrit cilësinë e figurës duke analizuar dhe përmirësuar çdo piksel me mbi një trilion operacione në sekondë. Kjo mundëson reduktim të lartë të zhurmës, diapazon dinamik të jashtëzakonshëm dhe ekspozim më të ekuilibruar të imazhit . M3 gjithashtu punon me macOS për të mbajtur në qendër të vëmendjes me Presenter Overlay, i cili rrit praninë tuaj duke ju përfshirë në krye të përmbajtjes që shpërndani kur jeni në një telefonatë video.

Mikrofoni me cilësi të studios.Për biseda me cilësi të lartë.

Pavarësisht nëse jeni në një videotelefonatë, duke regjistruar një podcast ose duke transmetuar drejtpërdrejt, mikrofonat në iMac sigurojnë që zëri juaj të jetë i qartë dhe i qartë. Gama me tre mikrofon me cilësi të studios është projektuar për të reduktuar reagimet dhe teknologjia e formimit të rrezeve ndihmon në reduktimin drastik të zhurmës së sfondit — në mënyrë që të gjithë t’ju dëgjojnë, jo çfarë po ndodh rreth jush.

Sistemi i zërit me gjashtë altoparlantë.Audio që me të vërtetë mbush një dhomë.

iMac sjell audio të pabesueshme, plot dhomë në çdo hapësirë. Dy palë vuferë anulues me forcë krijojnë bas të pasur dhe të thellë — dhe secili është i balancuar me një cicërimë me performancë të lartë për një skenë zanore masive që çon muzikën, filmat dhe më shumë në nivelin tjetër. iMac gjithashtu mbështet audio hapësinore me Dolby Atmos. Dhe kur e kombinoni atë me një ekran Retina 4,5K, është si të sillni të gjithë kinemanë në shtëpi.

M3 dhe macOS.
Përfundoni gjithçka me ngjyra të reja.

M3 dhe macOS sjellin teknologjitë më të fundit dhe më të avancuara në iMac, duke ofruar nivele të jashtëzakonshme të performancës, efikasitetit dhe sigurisë. E krijuar duke përdorur një proces të gjeneratës së ardhshme, M3 ju lejon të kaloni qindra skeda të shfletuesit, të ndërtoni një pitch deck të pasur me multimedia dhe madje të eksploroni botë të reja me grafika mahnitëse. Është deri në katër herë më i shpejtë se kompjuteri më i shitur 24-inç, të gjitha-në-një, me procesorin më të fundit Intel Core i7.3 Dhe qëndron i ftohtë dhe i qetë, edhe kur përballet me ngarkesa intensive të punës. Kjo është mrekullia e M3.

Deri

2x

më i shpejtë se
iMac with M1

Deri

2.5x

më i shpejtë se më i popullarizuari Intel
Model iMac 27 inç

Deri

4x

më i shpejtë se modaliteti më i fuqishëm i iMac 21,5 inç i bazuar në Intel

Jeni i ri në Mac?

Po aq i njohur sa iPhone.

iMac është projektuar që të jetë po aq i lehtë për t’u mësuar sa iPhone. Dhe nëse jeni duke transferuar skedarë me AirDrop ose duke organizuar kujtime në Photos – kur përdorni iMac me iPhone, ato funksionojnë edhe më mirë së bashku.

Qasni skedarët kudo me iCloud.

iCloud ju lejon të ruani të gjitha fotot, kontaktet dhe dokumentet tuaja në mënyrë që ato të jenë të disponueshme në të gjitha pajisjet tuaja. Filloni një listë detyrash në iPhone tuaj dhe shënoni artikujt në iMac tuaj – dhe shumë më tepër.

Kaloni me “Asistentin e Migrimit”.

Lëvizni me lehtësi skedarët, aplikacionet dhe më shumë nga PC ose Mac juaj i vjetër. Dhe nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë, Mbështetja e Apple është gjithmonë larg vetëm një bisedë ose telefonatë në internet.

Blej Mac

8-core CPU8-core GPU256GB storage8GB unified mem

 • 24-inch 4.5K Retina display²
 • Two Thunderbolt / USB 4 ports
 • Magic Keyboard

1579.00 €

8-core CPU10-core GPU256GB storage8GB unified memory

 • 24-inch 4.5K Retina display²
 • Two Thunderbolt / USB 4 ports
 • Two USB 3 ports
 • Gigabit Ethernet
 • Magic Keyboard with Touch ID

1799.00 €

8-core CPU10-core GPU512GB storage8GB unified memory

 • 24-inch 4.5K Retina display²
 • Two Thunderbolt / USB 4 ports
 • Two USB 3 ports
 • Gigabit Ethernet
 • Magic Keyboard with Touch ID

2029.00 €

Eksploro aksesorët për iPhone 15

Top