I ndritshëm. Plot fuqi.Përforcuar nga çipi Apple M1.Kamera e përparme ultra e gjerë 12MPme Centre Stage.5G i shpejtë.Punon me Apple Pencil dhe Magic Keyboard.Pesë ngjyra të mrekullueshme.

All-screen dizajn. Bukuri nga të gjitha anët.

iPad Air ju lejon të zhyteni në çdo gjë që lexoni, shikoni ose krijoni. Ekrani Liquid Retina 10,9 inç përmban teknologji të avancuara si True Tone, ngjyra e gjerë P3 dhe një shtresë antireflektuese.

Touch ID është i integruar në butonin e sipërm, kështu që mund të përdorni gjurmën e gishtit për të zhbllokuar iPad-in, për t’u identifikuar në aplikacione dhe për të kryer pagesat në mënyrë të sigurt me Apple Pay.

iPad Air vjen në pesë ngjyra të mrekullueshme.

Kënaqësi në shpejtësinë e M1.

Çipi mahnitës M1 është tani në iPad Air. Një CPU me 8 bërthama ofron performancë deri në 60 përqind më të shpejtë se gjenerata e mëparshme, duke e bërë iPad Air një fuqi kreative dhe celulare të lojërave. Kryeni shumë detyra pa probleme midis aplikacioneve të fuqishme dhe luani lojëra intensive grafike. Dhe me M1, ju mund të shkoni edhe më tej me krijimtarinë tuaj me aplikacione si SketchUp.

GPU-ja e jashtëzakonshme me 8 bërthama ofron grafikë deri në 2 herë më të shpejtë, kështu që mund të vizatoni një filtër të mediave sociale në Procreate, të ndërtoni në 3D me uMake dhe më shumë. Dhe me jetëgjatësinë e baterisë gjatë gjithë ditës, mund të vazhdoni të krijoni kudo që të shkoni.

Neural Engine me 16 bërthama i projektuar nga Apple përshpejton machine learning në mënyrë që të mund të bëni gjëra të mahnitshme. Redaktimi i fotove është më i shpejtë se kurrë në Adobe Lightroom, ku mund të zgjidhni në mënyrë inteligjente qiellin në fotot tuaja vetëm me një prekje.

Blej iPad Air.

 • 10.9″ Retina
 • display2360×1640-pixel resolution at 264 pixels per inch (ppi)
 • M1 chip with 64‑bit architecture
 • True Tone display
 • 2MP Wide back camera
 • 12MP Ultra Wide camera
 • Touch ID
 • Deri në 256GB hapsirë
  Punon me Apple Pencil (2nd generation)
 • Punon me Smart dhe Magic Keyboard

Eksploro aksesorët për iPad Air

Top