iPad Pro

I fuqizuar me

Performancë befasuese. Ekran tepër i avancuar. Lidhje super e shpejtë pa tela. Mundësitë të nivelit tjetër për Apple Pencil. Karakteristika të reja të fuqishme në iPadOS 16. Përvoja e shkëlqyer në iPad.

M2 çip.
Performancë e gjeneratës vijuese.

M2 çip.

Çipi M2 është gjenerata e ardhshme e Apple silikon, me një CPU me 8 bërthama që ofron deri në 15 përqind performancë më të shpejtë dhe një GPU me 10 bërthama që ofron deri në 35 përqind performancë grafike më të shpejtë. Me një motor nervor 40 për qind më të shpejtë, përshpejton detyrat e macjine learning dhe ofron 50 përqind më shumë bandwidth në memorie, M2 sjell performancë mahnitëse dhe aftësi të reja në iPad Pro. Kështu që ju mund të krijoni dizajne 3D fotorealiste, të ndërtoni modele të ndërlikuara AR dhe të luani lojëra me grafikë të cilësisë së konsolës me shpejtësi të lart, më shpejt se kurrë. Gjithçka duke shijuar jetëgjatësinë e baterisë gjatë gjithë ditës.

CPU
GPU
Neural Engine

Një studio e kompletuar filmi në duart tuaja.

Motori i medias me performancë të lartë në M2 përshpejton kodimin dhe dekodimin ProRes. Kështu që ju mund t’i konvertoni projektet video në ProRes deri në 3 herë më shpejt se më parë.

Tani për herë të parë mund të xhironi video ProRes, duke përdorur motorin e medias me performancë të lartë duke perdorur sinjalë procesorin e imazhit në M2 dhe kamerat e avancuara në iPad Pro. Pesë mikrofona me audio-studio cilësi me katër altoparlantë me Dolby Atmos ju lejojnë të regjistroni dhe të jepni tinguj si teatri.

12.9”
Liquid Retina XDR display. Më i miri dhe më e ndritshmi.

Gama dinamike ekstreme në iPad Pro 12,9 inç.  12,9 inç Ekrani Liquid Retina XDR jep detaje të vërteta me një raport kontrasti 1,000,000:1, i shkëlqyeshëm për të parë dhe modifikuar foto dhe video HDR ose për të shijuar filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara televizive. Ai përmban gjithashtu një shkëlqim mahnitës prej 1000 nits të ekranit të plotë dhe 1600 nits ndriçim maksimal, së bashku me teknologjitë e avancuara të ekranit si P3 me ngjyra të gjera, True Tone dhe ProMotion. Dhe mund të përdorni modalitetin e referencës për një rrjedhë pune më të saktë me ngjyra.

1,000 nits

full-screen brightness

1,600 nits

peak brightness (HDR)

True Tone

for comfortable viewing

1,000,000:1

contrast ratio

ProMotion

adaptive 120Hz refresh rate

P3

wide colour gamut

iPadOS.
Zgjero atë që është e mundur.

Mënyra të avansuara të punës.

iPadOS 16 ju jep mënyra të reja të fuqishme për të bërë më shumë se kurrë. Aplikacionet e reja të klasës së desktopit e bëjnë ditën tuaj të punës më produktive. Ndryshimi i madhësisë dhe mbivendosja e aplikacioneve për të kryer shumë detyra si një profesionist me Stage Manager. Lidhni një ekran të jashtëm, me rezolucion deri në 6K, për edhe më shumë hapësirë ​​për të gjitha aplikacionet tuaja.

Kamerat.
Xhirro dh e lidhu në nivel akoma më të thellë.

Kamera a parme.

iPad Pro përmban një kamerë Ultra Wide me një sensor 12MP dhe një fushë shikimi 122 gradë, e përsosur për të kapur foto dhe video për postime sociale, telefonata FaceTime me skenën qendrore ose selfie epike të modalitetit Portret. Funksionon me kamerën TrueDepth për të zhbllokuar në mënyrë të sigurt iPad Pro me Face ID.

12 MP

Ultra Wide camera

TrueDepth

unlocks iPad with Face ID

Pro kamerat.

Kamerat e avancuara Wide dhe Ultra Wide ju ndihmojnë të kapni foton ose videon perfekte. Dhe tani me mbështetjen për kapjen e videove ProRes, iPad Pro është një studio e plotë video mobile. ISP-ja më e fuqishme në çipin M2 mbështet gjithashtu Smart HDR 4, kështu që fotot e shkrepura në iPad duken edhe më të vërteta.

Wi‑Fi 6E dhe 5G.
Shokë të shpejtë.

Lidhje të shpejta flakëruese. iPad ka qenë gjithmonë i lëvizshëm në mënyrë unike me Wi‑Fi super të shpejtë dhe opsione celulare. Me Wi‑Fi 6E, ju keni lidhjen më të shpejtë me valë të disponueshme. Kështu që do të merrni transferime më të shpejta të fotografive, dokumenteve dhe skedarëve të mëdhenj video.

Magic Keyboard. Apple Pencil.Mundësi pa kufi.

Pro aksesorë.

Apple Pencil, Magic Keyboard dhe Smart Keyboard Folio hapin edhe më shumë mënyra për të përdorur iPad Pro. Vizatoni një kryevepër, mbani shënime ose bëni një plan biznesi. Këta aksesorë të gjithanshëm janë krijuar për të çuar punën dhe kreativitetin tuaj në një nivel tjetër.

Një dimension i ri i Apple Pencil.

Rri pezull Apple Pencil ju tregon saktësisht se ku do të prekë Apple Pencil në ekranin tuaj. Kështu që ju mund të shkruani, skiconi dhe ilustroni me saktësi edhe më të madhe. Aplikacionet dhe miniaplikacionet e orëve zgjerohen në ekranin bazë ndërsa lëvizni mbi to. Shikoni paraprakisht shenjën tuaj përpara se ta bëni atë. Shikoni se si përzihen bojërat e ujit përpara se të pikturoni. Rrotullimi i Apple Pencil e bën gjithçka që bëni me Apple Pencil edhe më të lehtë.

Blej iPad Pro M2

iPad Pro 11″ M2 (2022)

 • 11” Liquid Retina XDR display
 • M2 chip
 • 12MP Wide and 10MP Ultra Wide cameras
 • 12MP TrueDepth camera system with Ultra Wide
 • USB-C support for Thunderbolt / USB 4
 • Storage up to 2TB
 • Works with Apple Pencil (2nd generation)
 • Works w/Magic Keyboard/ Smart Keyboard Folio 

959.00 €

iPad Pro 12.9″ M2 (2022)

 • 12” Liquid Retina XDR display
 • M2 chip
 • 12MP Wide and 10MP Ultra Wide cameras
 • 12MP TrueDepth camera system with Ultra Wide
 • USB-C support for Thunderbolt / USB 4
 • Storage up to 2TB
 • Works with Apple Pencil (2nd generation)
 • Works w/Magic Keyboard/ Smart Keyboard Folio

1,275.00 €

Eksploro aksesorët për iPad Air

Top