Bateria me jetëgjatësinë më të madhe ndonjëherë.

Sistem kamerash pakrahasimisht më të fuqishme. Ekran tepër reagues, ku çdo ndërveprim ndihet sërish i ri. Çipi më i shpejtë i smartfonëve në botë. Qëndrueshmëri e jashtëzakonshme. Dhe një hap i madh në kohëgjatësinë e baterisë. Ky iPhone na bën edhe neve Pro.

Shfrytëzoni më të mirën.

Hidhni një vështrim më të afërt.

Ishulli dinamik.Kur gjërat thjesht shfaqen.

Ishulli dinamik grumbullon sinjalizime dhe aktivitete të drejtpërdrejta – në mënyrë që të mos i humbisni ndërsa jeni duke bërë diçka tjetër. Mund të gjurmoni udhëtimin tuaj të ardhshëm, të shihni se kush po telefonon, të kontrolloni statusin e fluturimit tuaj dhe shumë më tepër.

Transparenca e gjurmimit të aplikacioneve ju lejon të vendosni se cilat aplikacione lejohen të gjurmojnë aktivitetin tuaj - është vetëm një shembull se si iPhone është krijuar për t'ju vënë në kontroll të asaj që ndani dhe me kë e ndani atë

Ngjyrë në dhe përmes.Ngjyrë gjithandej.

Dizajni i ri inovativ përmban xhami të pasmë që ka ngjyrë të injektuar në të gjithë materialin. Një proces i personalizuar i shkëmbimit të dyfishtë të joneve për xhamin dhe një mbyllje alumini e shkallës së hapësirës ajrore, ndihmojnë që iPhone 15 të jetë tepër i qëndrueshëm.

Besueshëm e qëndrueshme.

Mburoja qeramikeE parmja është më e fortë seçdo xham smartphone-i.

Mrekullueshëm rezistent.

iPhone është rezistent ndaj spërkatjeve, ujit dhe pluhurit. Çfarë lehtësimi.

Kamera kryesore krejtësisht e re 48 MP.Për fotografim që të lë pa frymë dhe të bën me buzëqeshje.

Tani kamera kryesore shkrep me rezolucion super të lartë. Kështu që është më e lehtë se kurrë të nxirrni foto të spikatura me detaje të mahnitshme – nga fotografitë e çastit deri te peizazhet mahnitëse.

Deri

4x Resolucion

për të kapur detaje të pabesueshme.

Deri

2x Telefoto

posti të kesh kamerë të tretë.

Jetëgjatësia e baterisë tërëditore. Për të gjitha gjërat që dëshironi të vazhdoni të bëni.

Shikoni filma, seriale, dokumentare, gjatë tërë ditës, pa u mërzitur a do qëndrojë bateria juaj e iPhone 15.

Deri

26 orë

video playback në iPhone 15 Plus

20 orë

video playback në iPhone 15

Deri në 3 orë shtesë riprodhimi video në krahasim me iPhone 12

A16 Bionic chip.
Një shtëpizë e pro-dëshmuar.

16 Bionic fuqizon të gjitha llojet e veçorive të avancuara. Ashtu si fotografia llogaritëse e përdorur për fotografi 24 MP dhe portrete të gjeneratës tjetër. Izolimi i zërit për thirrjet telefonike. Dhe performancë e qetë për lojëra me grafikë intensive. Të gjitha me efikasitet të jashtëzakonshëm për jetëgjatësi të madhe të baterisë. Nuk është çudi që filloi si një çip Pro.

GPU A16 Bionic është deri në 40% më i shpejtë se GPU në iPhone 12

USB-C kompatibël

Koneksioni i ri USB-C ju lejon të karikoni Mac ose iPad tuaj me të njëjtin kabllo që përdorni për të karikuar iPhone 15. Madje mund të përdorni iPhone 15 për të karikuar Apple Watch ose AirPods. Mirupafshim, rrëmujë kabllore.

Blej iPhone 15

iPhone 15

 • Super Retina XDR display
 • 6.1‑inch (diagonal)
 • A16 Bionic chip with 5-core GPU
 • Aluminum with color-infused glass back
 • Right Silent switch
 • Up to 4x optical zoom range
 • USB-C Supports USB2

1099.00 €

iPhone 15 Plus

 • Super Retina XDR display
 • 6.7‑inch (diagonal)
 • A16 Bionic chip with 5-core GPU
 • Aluminum with color-infused glass back
 • Right Silent switch
 • Up to 4x optical zoom range
 • USB-C Supports USB2

1279.00 €

Eksploro aksesorët për iPhone 14

Top